Cumartesi, Kasım 19, 2005

Bizimkilerin bana atfettikleri ...

Erdinç TAŞKIN
Bayram Urfa’nın bağrından kopup gelip 4 senede bilgisayar nasıl öğrenilir diye herkese ders verecek bir arkadaştır. Azmi ve çalışkanlığı dillere destandır. Microsoft teknolojilerine olan yakınlığı ile bilinir. Bilmediği .Net componenti yoktur. Bir ömür boyu mutluluklar dilerim...

A.Burak COŞTU:
Belkide bölüme gelirken bilgisayarı en az bilen kişi olmasına rağmen, mezun olurken sınıfın en iyilerinden olduğunu kimse inkar edemez. Çalışkanlığı, azmi ve bilgisayara olan ilgisi gerçekten takdire şayan. Okulun son senesinde aldığı laptop da ondan çok bizim işimize yaradı, her dersin sunumunu onun laptop da yapar olduk. Kendisine bana yaptığı iyilikler için teşekkür ediyor ve hayatının geri kalanında başarılar diliyorum.

Metin SARGIN
.NET azmanı Bayram. Şu Microsoft yaz okulundan sonra çok değiştin. Başımıza Microsoft ürünleri azmanı kesiliverdin, ödevlerime hep destek verdin... Ders bir yana yardımseverliğinle, insana insan olarak değer verişinle senin yerin sınıfta bi başkadır... Not: çiğ köfte yapamayan tek Urfalı tanıdığımsın...

Ali Günhan AKYÜREK:
Bana kalırsa bölümümüzün en başarılı öğrencisi Bayram Akgül dür. Zira kimse dört yılda onun yaptığı atılımı gerçekleştirememiştir. Hergün bilgisine yenisini eklemiş, kendini geliştirmiştir. O da Aziz gibi bitmek bilmeyen, örnek kodlar, uygulamalarla süslenmiş ders sunularının mimarı olmuştur Efsaneye göre 6 haftalık yaz okulu bilgisayar mimarisi dersinde 4 hafta bayramın sunum yaptığı söylenmektedir. Onun bir diğer özelliği ise dotNET insanı oluşudur. Bu yüzden ben kendisine bayram.net demeyi ihmal etmemişimdir. Ayrıca yazdığı sql scriptlerinde sql ün tüm anahtar kelimelerini kullanması gözlerden kaçmamıştır eheh. Bu teknik yönlerin yanında son derece arkadaş canlısı ve anlayışlı olması ile okul hayatım boyunca kendimi ona yakın hissetmişimdir. İyi ki vardın bayram bundan sonra da olman dileğiyle...

Bayram BALCI:
Başkasından duysam hadi ordan o kadar tesadüf olmaz derdim ama oluyormuş. Bu ortak noktalarımızı hazırlıkta doğum tarihini söylerken farkettik. Baktım çocuğun biri benim doğum tarihimi, bölümümü ve adımı araklamış kullanıyor. Onu tanıdıkça telif hakkı falan istemedim kanım kaynadı ne diyeyim. Nasıl isterdim ki böyle tertemiz bir insandan. Sınıfımızdaki din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin yokluğunu farkeden yegâne kişidir. Aynı zamanda Microsoft'un Anadolu Üniversitesi gönüllü temsilciliğini yapan çok iyi bir programcıdır. Bana soyadlarımızdan kaynaklanan bi şekilde de olsa hayatta ikinciliği tattıran adaşıma sadece hayat boyu değil ebediyyen mutluluklar dilerim.

Sadık KILIÇ:
Bayram çalışkanlığı, dürüstlüğü ve yardım severliği ile herkesin sevdiği bir arkadaştır. Urfa’nın ve bilişim sektörünün göz bebeğidir. Veritabanı programlama konusunda haklı bir üne sahiptir ve “SQL bayram” diye bilinir. Kardeşim hayatın boyunca başarılı olacağından eminim, seni tanıdığımız arkadaşımız olduğun için çok şanslıyız .

Merih ÖZLÜ, İclal SOYDEMİR
Sınıfımızın “teknik destek”i bizim dırdırlarımıza az dayanmadın. Sınav önceleri son tekrarları genelde birlikte attık. Bitmeyen sabrın ve mütevazi kişiliğinle her zaman örnek bir insan oldun. Kimi zaman çabuk ümitsizliğe kapılsan da 24 saat uzaklıktaki memleketinden gelip Microsoft’ta staj yapmana uzanan üniversite hayatında azmin zaferini hepimize gösterdin. Hayatın boyunca kibarlığından mütevaziliğinden ve çalışkanlığından ödün vermemen dileğiyle.

M.VOLKAN ŞENGÖZ:
Sevgili dostum bayram, sınıfta en çok saygı duyulan insanlardan birisiydin, gerek mütevazi tavırlarınla gerekse sıcakkanlı kişiliğin ile gerçekten çok iyi bir dostsun. Sana ilerisi için başarı dilemeyeceğim çünkü geleceğinin zaten çok parlak olacağından hiç şüphem yok. Üniversite boyunca yürüttüğün Microsoft misyonerlik faaliyetlerini asla unutmayacağım :). Kendine çok iyi bak,irtibatı koparmayalım....

Murat Aziz BÖLEK:
Saf, dürüst, akıllı ve çok çalışkan bir kişidir. Din konusundaki titizliği, pek çok zaman, arkadaşlar arasında espri konusu olmuştur. :) Gerçek anlamda C# dilinin tüm inceliklerini kullanabilen iyi bir yazılımcıdır. Birçok konu da örnek bir insan olduğu muhakkaktır. Allah'tan mutlu bir geleceği olmasını niyaz ederim.

Ömer ÖZAŞIK:
Sevgili Bayram... Hayatımda senin kadar ciddi, işini benimseyen bir kişi görmedim. Bu ne hırs yahu, dur biraz gez, eğlen, hayatın tadını çıkar. Şaka bir tarafa inan seni tanıdığıma çok sevindim. İnşallah arkadaşlığımız hep devam eder.

Tuncay AYDIN:
En sıkı Microsoftçu olan, bıyıklarıyla ve düşünceleriyle akıllarımızda yer eden arkadaşımız en çok verdiği C# ve SQL kurslarıyla tanınır. Fakat bu bilgisayar kurslarına haksız rekabet açtığı için ca is not, Bayramcıım. Bizlere gösterdiğin doğrular ve yaşamımıza kattıkların için teşekkür ederim.

Serkan KÜRÜZ:
Bayram Akgül bu başka ne denebilir ki. Saflığı, temizliği o eşsiz kişiliği yüzünden okunan güzel kardeşim. Senin var ya en çok o kaytan bıyıklarına hayranım zaten. Arkadaşım İnşallah bir kaç sene sonra Microsoft’a rakip BagülSoftu kuracak. Kardeş artık bizi de yanına alırsın. Neyse şaka bir yana, ama biliyorum ki kendi SQL ini yazacaksın :). Niye çünkü sen SQL Bayramsın. Kardeşim umarım bu espriler bir tarafa, ileriki yaşamda gerçek başarıyı tadarsın. Ki kime sorsan aramızda bu başarıya, azmiyle ulaşacak, en yakın adayın sen oluğunu söylerler. Sürekli görüşmek dileğiyle.....

Eray DOĞAN:
Microsoft staj yaptı C# ve SQL tanıştı hayatı değişti desek senin için yanlış olmaz herhalde. Sınıfta SQL ve C# ın ustasısın yaptığın Babanlı ödevlerine hep hayran kalmıştım. Zaten sen ödevi hocaya gösterirken bir gösteri (show) varmış gibi herkes seni izlerdi… Bu azminle ileride çok başarılı olacağına inanıyorum. Hayat seni iyi şeylerle karşılaştırsın. (eraydogan@msn.com)

Recep DEMİRKOPARAN:
Sql konularındaki engin tecrübelerin ve mükemmel kişiliğinle her zaman en fazla takdir ettiğim insanlardan birisi oldun. Seni kızdırmak için yaptığım onca şeye rağmen sabrını korumayı hep becerdin Ama bikeresinde bana nekadar çok kızdığını unutamıyorum. Hayatın boyunca MUTLU ve HUZURLU olman dileğiyle kendine iyi bak.

Erdem TAŞÇI:
Birlikte çok fazla vakit geçirmemiş olsak da sözlerinde dikkatli, hiç kimseyi kırmamaya çalışan bir insan olduğunu söylebilirim. Bu dünyadaki en güvenilir insanlardan biridir (Gözüm kapalı kefil olabilirim her konuda :) ). Sıfırdan bile başlasa bir işin üzerine gittiğinde kısa sürede üstesinden geldiğini gördük hep. En zorlu işlerin altından kalkabileceğinden ve geleceğin en iyi yazılımcılarından olacağından eminim. Çalışkanlığı ve zekâsı karşısında engellerin lafı bile olmaz. CODER ruhu taşıyor… Hayatta başarı ve mutluluk dileklerimle…

Hiç yorum yok: